by admin

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie (FAQ).

Regulamin Brejdak 2022 możesz pobrać poniżej. Przeczytaj go, zanim wyślesz swoje zgłoszenie. Rejestracja na zawody Brejdak 2022 i wpłacenie opłaty rejestracyjnej jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Pytania ogólne, zasady, zapisy

W zawodach może wziąć udział każda osoba, która najpóźniej w dniu rozpoczęcia zawodów ukończyła 18 rok życia, jest zdrowa i sprawna fizycznie oraz jest w stanie bezpiecznie i bez uszczerbku dla zdrowia pokonać trasę ultramaratonu.

Zalecamy dobre przygotowanie kondycyjne i doświadczenie w jeździe na dłuższych dystansach. Jeśli chcesz jechać w nocy, dobrze gdybyś spróbował tego wcześniej.

Pamiętaj, że startujesz na własną odpowiedzialność. Jeśli masz wątpliwości co do stanu swojego zdrowia, skonsultuj możliwość startu z lekarzem.

Jeśli chcesz zmierzyć się z trasą Brejdak Gravel i wziąć udział w przygodzie swojego życia, poznając jednocześnie przepiękne zakątki Lubelszczyzny, możesz zapisać się tutaj.

Zapisy ruszają 12 października 2021 o 21:00.

Opłata podzielona jest na dwie transze:

  • opłata rejestracyjna w wysokości 100 zł, wymagana przy rejestracji. Ta płatność zagwarantuje Ci wpisanie na listę rejestracyjną do czasu wymagalności opłaty startowej. Opłata rejestracyjna jest bezzwrotna,
  • opłata startowa.
      •  

Do 31 stycznia 2022 opłaty wynoszą:
– rejestracyjna: 100 zł,
– startowa 250 zł.

Od 1 lutego 2022 opłaty wynoszą:
– rejestracyjna: 100 zł,
– startowa 300 zł.

UWAGA: Zmiana opłaty startowej nie dotyczy osób, które zarejestrowały się i opłaciły do 31.01.2022 opłatę rejestracyjną oraz startową do 14.02.2022. Osoby rejestrujące się po 31.01.2022 lub zarejestrowane wcześniej, które nie wpłaciły opłaty startowej do  14.02.2022 r. podlegają pod nową opłatę startową.

Organizator przewiduje limit zawodników dla obydwu dystansów łącznie, jednak zabezpieczamy spora liczbę trackerów. Zawodnik dokonuje wyboru dystansu na wiosnę.

Przyjaciele, rodzina i znajomi, którzy kibicują i wspierają psychicznie, to super sprawa, ale ich pomoc np. przy zmianie przebitej dętki stanowi złamanie zasad regulaminu zawodów. Jedyną pomocą jaką możesz otrzymać w trakcie trwania zawodów jest pomoc ze strony organizatora lub innego zawodnika oraz skorzystanie z serwisu lub np. hotelu dostępnego dla wszystkich użytkowników na tych samych zasadach,

Organizator nie zapewnia zakwaterowania. W celu rezerwacji miejsc noclegowych w Ośrodku „Wodnik” prosimy kontaktować się bezpośrednio z personelem (dane kontaktowe udostępnimy wkrótce).

Zgodnie z zapisami regulaminu, niedozwolone jest organizowanie noclegu na trasie ultramaratonu przed startem zawodów. Zawodnicy mogą bookować nocleg po przekroczeniu linii startu.

Pamiętaj, żeby stosować się do zasad fair-play.

Na trasie panuje zasada samowystarczalności, więc możesz korzystać z ogólnodostępnych serwisów. Nie możesz skorzystać z pomocy bliskich lub znajomych, aby wszyscy mieli równe szanse.

Kask jest wymaganym elementem wyposażenia i bez niego nie wystartujesz w Brejdak Gravel. Ponadto zdecydowanie sugerujemy używanie kasku na co dzień.

Ponieważ część trasy przebiega drogami publicznymi, powinieneś mieć na wyposażeniu sprawne oświetlenie.

O innym przydatnym wyposażeniu możesz przeczytać tutaj.

Trasa

Głównym wyzwaniem na trasie będzie jej długość – ok. 700 km. To niemało i powinieneś mieć doświadczenie w pokonywaniu podobnych dystansów lub w kilkudniowej jeździe bikepackingowej.

Dla początkujących lub sympatyków krótszych wypraw przygotowaliśmy trasę o dł. ok. 425 km.

Weź pod uwagę przewyższenia – blisko 4,5 km w pionie dla dystansu Ultra Brejdak. Jeśli nigdy nie jeździłeś terenowo pokonując podobne przewyższenia, koniecznie przetrenuj sezon zimowy i przygotuj się do wyzwania.

Na trasie przejazdu mogą występować strome zjazdy i podjazdy lub inne elementy wymagające dobrych umiejętności jazdy na rowerze gravelowym lub MTB. W komunikacie startowym organizator wskaże miejsca wymagające zachowania szczególnej ostrożności.

Na trasie znajdą się też pojedyncze miejsca, w których będziesz musiał zejść z roweru i przeprowadzić go (np. przez jezdnię lub kładkę nad strumieniem).

Tak, chociażby w celu skorzystania z ogólnodostępnego sklepu, serwisu, czy noclegu. Pamiętaj, aby wrócić na wyznaczoną trasę przejazdu dokładnie w miejscu, w którym ją opuściłaś/-eś.

Trasa została przygotowana tak, aby była przejezdna na rowerze typu gravel. Nie oznacza to jednak, że nie możesz przejechać jej na MTB, czy na przełaju.

To nie rower jedzie, tylko rider. Sam zdecydujesz, jak chcesz zmierzyć się z wyzwaniem Brejdak 2022.

Ponieważ sposobów na pokonanie ultramaratonu jest tyle, co startujących, nie ma jedynej słusznej listy kontrolnej. Gdybyś chciał(a) zainspirować się doświadczeniami innych, przeczytaj artykuł na Rezerwat Przygody.

Pit-stop to zorganizowane przez organizatora lub inne osoby miejsce w którym możesz się zregenerować i przygotować do dalszej części wyścigu. Pit- stop nie jest obowiązkowy.

Jeśli chcesz zorganizować pit-stop pamiętaj, że powinien być dostępny dla wszystkich uczestników na tych samych warunkach.

Tracking GPS i klasyfikacja końcowa

Pomiar czasu będzie prowadzony przez profesjonalną firmę. Każdy z zawodników na czas trwania zawodów zostanie wyposażony w nadajnik GPS, który należy zwrócić po zakończeniu wyścigu.

Zdalnie będziemy monitorować poziom naładowania akumulatora trackera. Warto, abyś jednak upewniał(a) się co jakiś czas, że urządzenie działa poprawnie.

Tak, w trakcie trwania ultramaratonu Brejdak będzie możliwe śledzenie zawodników w Internecie w czasie rzeczywistym.

Ponieważ nie jest wymagane stosowanie konkretnych urządzeń elektronicznych poza użyczonym trackerem GPS, nie wymagamy również rejestrowania śladu przejazdu. 

Zalecamy jednak zachowanie trasy przejazdu na wypadek komplikacji technicznych związanych z działaniem trackera.

Limit czasowy dla uczestników Ultra Brejdak wynosi 100 godzin, a dla uczestników krótszej pętli Brejdak 80 godzin. Limit czasowy liczony jest od momentu startu wyścigu (start jednoczesny) lub startu zawodnika (start falowy). Czas przejazdu liczony jest od startu do momentu przekroczenia przez uczestnika linii mety.

Najszybszych zawodników spodziewamy się na mecie po ok. 30 godzinach od startu, jednak chcemy dać wystarczająco dużo czasu dla wszystkich, którzy chcą pokonać trasę ciesząc się pięknymi krajobrazami i cudami natury.

Będziesz mieć sporo okazji na obcowanie z pięknem Lubelszczyzny i wciąż możesz dotrzeć na linię mety na czas.

Wycofanie się z wyścigu należy niezwłocznie zgłosić organizatorowi.

Na opasce z pakietu startowego (lub na plastronie)  będziesz mieć podany bezpośredni numer do organizatorów.

Pamiętaj również o jak najszybszym odesłaniu trackera GPS na adres organizatora.