Brejdak Gravel
  • Brejdak 2022
    • Trasy Brejdak 2022
    • Pakiet startowy
    • FAQ + Regulamin
    • Zapisy
    • Lista startowa 2022
  • Organizator
  • Archiwum 2021
    • Wyniki 2021
    • Galeria Rafała Szyszki
    • Galeria z komórki Piotra Wierzbowskiego
Brejdak Gravel
  • Brejdak 2022
    • Trasy Brejdak 2022
    • Pakiet startowy
    • FAQ + Regulamin
    • Zapisy
    • Lista startowa 2022
  • Organizator
  • Archiwum 2021
    • Wyniki 2021
    • Galeria Rafała Szyszki
    • Galeria z komórki Piotra Wierzbowskiego

Komunikat startowy

by admin 11 lipca 2021

Prosimy o zapoznanie się, przyswojenie i stosowanie się do poniższych zasad i zaleceń.

Słowo wstępu

Pierwszą edycję Brejdak Gravel organizujemy w okresie trwania pandemii. Przypominamy zatem o obowiązku zachowania dystansu społecznego, noszenia maseczek (zakrywania ust i nosa) w pomieszczeniach zamkniętych (jak biuro zawodów).

Na terenie biura zawodów będzie możliwość dezynfekcji rąk.

Zachowajcie dystans i zdrowy rozsądek.

Jeśli ktoś z uczestników lub ich bliskich odczuwa symptomy chorobowe, prosimy o powiadomienie o tym organizatora i nie pojawianie się w biurze zawodów. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników.

Biuro zawodów, start i meta

Biuro zawodów, start i meta Brejdak Gravel 2021 znajdują się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Wodnik” w Firleju. 

Adres:
Wodnik Firlej
Wczasowa 1
21-136 Firlej

Biuro zawodów będzie czynne:

  • w środę, 14.07.2021 w godz. 17:00 – 22:00,
  • w czwartek, 15.07.2021 w godz. 5:00 – do startu ostatniego uczestnika.

Parkowanie samochodów

W sąsiedztwie ośrodka znajduje się spory parking niestrzeżony. Oczywiście nie gwarantujemy, że miejsce dla każdego się znajdzie, ale plac wygląda naprawdę pojemnie.

Osoby przybywające na start samochodami, prosimy o zapoznanie się z możliwością bezpiecznego parkowania aut, zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Parkowanie auta odbywa się na własną odpowiedzialność.

Osoby posiadające rezerwację na terenie Ośrodka „Wodnik” mają parking w cenie, na okres rezerwacji, o ile tak zostało ustalone.

Wydawanie pakietów startowych i lokalizatorów

Wydawanie pakietów startowych odbywać będzie się na podstawie listy startowej (aktualna lista startowa dostępna jest tutaj: https://brejdakgravel.pl/lista-startowa/), na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Zawartość pakietów startowych opisana jest na stronie https://brejdakgravel.pl/pakiet-startowy/.

Przed wydaniem pakietu startowego uczestnik zobowiązany jest do osobistego podpisania:

  • uczestnictwa w samodzielnym przejeździe trasą Brejdak Gravel 2021,
  • klauzuli informacyjnej (zasady przetwarzania danych osobowych i zgody na ich przetwarzanie),
  • zgody na wykorzystanie wizerunku (zdjęcia i filmy z zawodów),
  • zobowiązania do zwrotu lokalizatora po ukończeniu zawodów lub jego odesłania pod wskazany adres, w określonym terminie (patrz: „Wycofanie się z zawodów lub nieukończenie w limicie czasu”).

Pakiety startowe będą wydawane wyłącznie osobom bez żadnych objawów chorobowych.

Nie będziemy wydawać lokalizatorów (tzw. trackerów) 14 lipca wraz z pakietem startowym. Lokalizatory wydawane będą zawodnikom w dniu startu, nie wcześniej niż 30 minut i nie później niż 15 minut przed startem. Jako, że startujemy po ok. 25 osób co 5 minut, spokojnie odbierzecie trackery w opisanym przedziale czasowym przed startem.

Depozyt

Dla każdego uczestnika istnieje możliwość pozostawienia depozytu. Z uwagi na chęć ograniczenia stosowania plastikowych worków i tym samym produkowania niepotrzebnych śmieci, prosimy, aby uczestnicy pozostawiali depozyt we własnych plecakach lub torbach, które zostaną opisane w depozycie.

Ubezpieczenie NNW

Każdy uczestnik, który znalazł się na liście startowej do 12.07.2021, objęty zostaje ubezpieczeniem następstw NNW PZU Sport na sumę 10 000 zł oraz assistance w zakresie podstawowym. Prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU) i informacją o produkcie, dostępnymi pod linkiem: https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/zycie-i-zdrowie/ochrona-dla-ciebie-i-twoich-bliskich/ubezpieczenie-nnw-dla-sportowcow. 

Ognisko i posiłek regeneracyjny

Wciąż obowiązuje nas reżim sanitarny. Będziemy dysponować miejscem na ognisko, więc prosimy o zachowanie dystansu społecznego i odległości pomiędzy uczestnikami ogniska. Prosimy również osoby, które spożyły posiłek, aby zrobiły miejsce dla innych uczestników przy ognisku.

Wstęp na teren ogniska, jak też odbiór posiłku regeneracyjnego na mecie, możliwy jest na podstawie weryfikacji opaski na rękę (dostarczonej wraz z pakietem startowym).

Start indywidualny

Start uczestników będzie miał charakter indywidualny i odbywać będzie się falowo, w godzinach od 6:00 do 6:25. 

O 6:00 wystartują uczestnicy mierzący się z dystansem Ultra Brejdak. Od 6:05 wyjadą zawodnicy dystansu Brejdak, zgodnie z numerami startowymi.

Lista zawodników wraz z przydzielonymi godzinami startów znajduje się tutaj: https://brejdakgravel.pl/lista-startowa/.

Od momentu wyznaczonego startu ruszy pomiar czasu uczestnika.

Trasa i nawigacja

Trasa Brejdak Gravel w większości przebiega przez nieutwardzone drogi, szutry i poprowadzona jest w obszarach niezaludnionych. Od czasu do czasu zjeżdża do mniejszych lub większych miejscowości i traktuj te odcinki jako okazję do uzupełnienia zapasów i picia.

Link do pobrania pliku gpx, tcx lub fit (wersji ostatecznej trasy Brejdak Gravel 2021): 

  • Ultra Brejdak (682 km): https://ridewithgps.com/routes/34894870
  • Brejdak (456 km): https://ridewithgps.com/routes/36734906

Link do tras na stronie Brejdak Gravel: https://brejdakgravel.pl/trasa/

Pliki GPX do pobrania bezpośrednio:

  • Ultra Brejdak: https://www.dropbox.com/s/5kbtmo20b9v8asx/Brejdak_ultra_ostateczna.gpx?dl=0
  • Brejdak: https://www.dropbox.com/s/t7w1i46qnn9ry65/Brejdak_456km_ostateczna.gpx?dl=0

Gorąco zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z trasą i zaplanowania przejazdu po niej, z uwzględnieniem sklepów i stacji paliw.

Jako uczestnik wykonujący samodzielny przejazd trasą w regule samowystarczalności, powinieneś posiadać i znać swoje urządzenie do nawigacji. Dlatego załaduj trasę z wyprzedzeniem i naucz się, jak korzystać ze wszystkich opcji w swoim urządzeniu.

Uwaga

Jeżeli ślad odbiega od faktycznego przebiegu ścieżki o kilka metrów – to normalne. Nie nurkuj w krzakach, by pojechać pięć metrów obok. Jeśli jednak trasa przebiega kilkanaście, kilkadziesiąt metrów dalej, prawdopodobnie przegapiłeś(-aś) skręt. 😉

Odradzamy korzystanie z aplikacji Komoot do importowania i wgrywania trasy z uwagi na zmiany, które program sam wprowadza podczas importu pliku gpx.

Miejsca wymagające szczególnej uwagi

Po pierwsze, stosuj się do zasad ruchu drogowego. Część tras przebiega odcinkami asfaltowymi, najczęściej o niskim lub bardzo niskim natężeniu ruchu. Mimo to, zachowaj szczególną ważność na tych odcinkach, jak również na wjazdach i skrzyżowaniach z drogami asfaltowymi.

Dlatego prosimy o zapoznanie się i szczegółowe przeanalizowanie tras.

WYJAZD ZE STARTU

Pierwsze 2-3 kilometry prowadzą przez leśny szlak, który meandruje tak, by ominąć piaszczyste tereny. Uważaj na korzenie i zachowaj siły na dalsze kilometry.

Dystans Ultra Brejdak:

  • w okolicach 108. km, na dojeździe do Chełma, szutrową droga zmienia się w polną na odcinku 1-2 km, aby przejść w asfaltówkę. Ten polny odcinek podczas opadów deszczu jest mocno gliniasty i łatwo jest „zabetonować” rower. Jeśli będzie padać i poczujesz, że opony oblepiają się gliną, weź rower w górę i spokojnie przejdź ten odcinek.
  • na 149. km dojeżdżacie do granicy Unii Europejskiej, przejeżdżając najdalej, jak się tylko da, przy samym Bugu. Miejsce ze sobą dowód osobisty.
  • na przełomie 249. i 250. kilometra (po wyjeździe z Zamościa) kończy się ulica Nadrzeczną i wjedziecie w polną drogę, która może być nieco zarośnięta. Ten łącznik do dobrej, szutrowej drogi ma ok. 200 m i jest alternatywą do kilkukilometrowego odcinka drogi asfaltowej o dużym natężeniu ruchu,
  • na 332. km około 200-300 metrowy odcinek leśny o dużym stopniu zakrzaczenia. Przejezdny z zachowaniem ostrożności. 
  • odcinek przy Szumach na Tanwi (km 346 – 347,5) – pięknie widoki szumów (małych wodospadów) będziecie podziwiać jadąc singlem wzdłuż rzeki. Uważajcie na korzenie, mostki, ewentualnie pieszych.
  • nieco dalej (km 349, w Rezerwacie nad Tanwią), uważajcie na kamienie na środku szlaku. Zalecamy wybór nieco śladu jazdy poza kamieniami.Odcinek ma kilkaset metrów długości, więc jeśli czujecie się niepewnie, zejdźcie z roweru.

Pomiar czasu i śledzenie online

Pomiar czasu wykonywany jest przez firmę BB Tracker, która wypożycza każdemu zawodnikowi lokalizator. Urządzenie to wysyła sygnał o lokalizacji uczestnika co 20 sekund, dzięki czemu każda zainteresowana osoba będzie mogła śledzić na żywo uczestników Brejdak Gravel 2021 na stronie https://brejdak.1008.pl.

Urządzenie posiada akumulator przewidziany do pracy w ciągu 2-3 dni. Na stronie do śledzenia online widać będzie stan naładowania akumulatora danego uczestnika. Sprawdzaj poziom naładowania co najmniej raz dziennie. Jeśli zauważysz, że spada on poniżej 30%, podłącz urządzenie do źródła prądu za pomocą kabelka micro usb (nie dołączony do zestawu).

Urządzenie najlepiej działa, kiedy jest umieszczone w torbie lub sakwie przy rowerze. Wtedy, jeśli zatrzymasz rower podczas postoju, urządzenie przejdzie po pewnym czasie w stan oczekiwania. Jeśli będziesz mieć je przy sobie, w kieszeni, będzie wysyłać sygnał za każdym razem, kiedy będziesz się przemieszczać. To niepotrzebnie może obniżyć stan naładowania akumulatora.

Ponieważ do nawigowania niezbędne jest posiadanie własnego urządzenia nawigującego, zachęcamy do zapisywania śladu przejazdu na wypadek awarii lokalizatora lub wyczerpania się jego akumulatora. Pomoże to w ewentualnym rozstrzygnięciu wątpliwości dotyczących trasy przejazdu.

W razie problemów technicznych z lokalizatorem, prosimy o kontakt bezpośrednio z osobą zarządzającą pomiarem:

Weronika, tel. 505 801 791

Limit czasu

Najszybsi zawodnicy spodziewani są na mecie w ciągu doby od startu. Pozostali uczestnicy Brejdak Gravel mają 80 godzin (Brejdak) lub 110 godzin (Ultra Brejdak) na pokonanie trasy w regule samowystarczalności. Czas liczony jest od godziny i minuty ich zaplanowanego startu. Spóźnienie się zawodnika na start nie zmienia biegu czasu dla niego.

Wycofanie się z zawodów lub nieukończenie w limicie czasu

Każdy uczestnik, który wycofa się z uczestnictwa w przejeździe trasy Brejdak Gravel, zobowiązany jest do powiadomienia organizatora o tym fakcie. Na dostarczonych w pakiecie startowym: opasce i plastronie znajdują się alarmowe numery telefonów do Piotra i Macieja.

W przypadku wycofania się lub nieukończenia przejazdu w przewidzianym limicie czasu, uczestnik zobowiązany jest odesłać bezpiecznie zapakowany lokalizator na swój koszt, w terminie 5 dni, pod adres:
BB Tracker
Świękitki 1a
11-135 Lubomino
(woj. warmińsko-mazurskie)

Zasady samowystarczalności, fair play i nie pozostawiania śladów swojej obecności

Samowystarczalność

Brejdak Gravel 2021 to samodzielny przejazd po wyznaczonej trasie, na zasadzie samodzielności. Oznacza to, że po przekroczeniu linii startu, aż do przekroczenia linii mety, możesz polegać na sobie, korzystać z pomocy innych uczestników Brejdak Gravel 2021 lub wykorzystać infrastrukturę (np. hotele, agroturystykę, serwis rowerowy, sklepy) dostępne dla wszystkich uczestników imprezy na tych samych zasadach.

Dla wyjaśnienia: jeśli rezerwowałeś(-aś) nocleg na trasie jeszcze przed startem, nie spełnia to zasad samowystarczalności. Oczywiście nie będziemy dzwonić po hotelach z pytaniem kiedy rezerwowano noclegi. Jednak, jeśli inny uczestnik przekazałby organizatorom taką informację, będziemy musieli ją rozpatrzeć.

Zachęcamy do traktowania zasady samowystarczalności jako sposobności na sprawdzenie własnych granic, zachowań, stopnia przygotowania do rowerowej wędrówki po bezdrożach. W przeciwnym razie oszukujesz po pierwsze samego (samą) siebie.

Fair-play
Uczestnicy nie tylko mogą pomagać sobie nawzajem podczas trwania zawodów, ale wręcz zachęcamy do stosowania zasady fair-play i wzajemnej pomocy. Dlatego dla pięciu wytypowanych przez innych uczestników osób ufundujemy zestawy opon od firmy CST. 

Pamiętaj też, że na szlaku są inni, w tym piesi. To oni mają pierwszeństwo.

„Leave no trace”
To temat szczególnie dla nas ważny. Oto zasady nie pozostawiania śladów swojej obecności w skrócie:

  • nie schodź ze szlaku i biwakuj w udostępnionych do tego celu miejscach,
  • zabierz swoje śmieci (szczególnie nie wyrzucaj opakowań po żelach, batonach, jakichkolwiek innych) lub jeśli coś Ci upadnie, wróć po to i zabierz ze sobą,
  • pozostaw otoczenie w takim stanie, w jakim je zastałeś (zastałaś),
  • uważaj, jak postępujesz z ogniem,
  • zachowaj dystans od dzikich zwierząt,
  • nie niszcz przyrody.

Przejazd przez parki narodowe i zasady obowiązujące na ich terenie

Trasa Ultra Brejdak Gravel prowadzi przez Roztoczański Park Narodowy.

Opłata za przejazd

Zgodnie z §2 pkt 7 Rozporządzenia Ministra Środowiska z 18 marca 2013 roku, parki narodowe mogą pobierać opłaty za wejście lub wjazd rowerem na ich obszary.

Zasady zwiedzania parku: https://roztoczanskipn.pl/pl/turystyka/zasady-zwiedzania-i-korzystania-z-rpn

Opłata za przekazd może wynieść 6 zł, zgodnie z regulaminem parku. Miejcie przy sobie drobne lub kartę.

Nagrody

Impreza Brejdak Gravel ma charakter indywidualnego przejazdu, jednak dzięki lokalizatorom gps i usłudze śledzenia online, będzie możliwe ustalenie Waszych czasów i trasy przejazdu.

Dla pięciu najszybszych kobiet i pięciu najszybszych mężczyzn przewidujemy nagrody. Nagrody te współfinansuje nasz partner, firma K3 Agro.
Szczegóły znajdują się tutaj: https://brejdakgravel.pl/pakiet-startowy/.

Na wszystkich, którzy dojada do mety w wyznaczonym czasie, czeka medal, zimne piwo od Browaru Amber oraz posiłek regeneracyjny. Koszulkę w zamówionym rozmiarze otrzymasz w pakiecie startowym.

Wielu z zawodników otrzyma również nagrody po losowaniu, a będą to opony, dętki i płyn uszczelniający (tzw. mleko) od naszego partnera, firmy CST.

Oprócz kawy Herreria, otrzymacie od naszego partnera Ultradventure.pl kupony o łącznej wartości 1200 zł. Podzielimy je pomiędzy najszybszych zawodników oraz w innych kategoriach.

Jack Pack ufundował z kolei 10 kuponów na 150 zł każdy, które rozlosujemy wśród zawodników. Dodatkowe 5 kuponów wręczymy w kategoriach specjalnych.

Piwo, które wypijecie na mecie pochodzi od browaru Piwojad.

Media społecznościowe

Strona wydarzenia: https://brejdakgravel.pl

Fanpage Brejdak Gravel: https://www.facebook.com/brejdakgravel

Oficjalny hashtag Brejdak Gravel to #brejdakgravel

Zachęcamy do tagowania Waszych relacji i zdjęć oraz oznaczania naszego konta na instagramie @rezerwat_przygody, co pozwoli nam podawać dalej Wasze materiały.

Zachęcamy również do nagrywania własnych relacji. Być może zwrócimy się do Was z prośbą o zgodę na wykorzystanie najciekawszych fragmentów Waszych filmów, na ustalonych zasadach.

FAQ, regulamin

Jeśli masz jakieś pytania, warto zajrzeć do strony FAQ lub regulaminu na Brejdak Gravel: https://brejdakgravel.pl/faq/

Pamiętaj, że w Brejdak Gravel chodzi o dobrą zabawę, podziwianie przyrody, pokonywanie swoich słabości i pomoc innym. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo. Dlatego odradzamy jazdę w nocy (ale nie możemy Ci jej zabronić), czy prosimy o stosowanie się do wszelkich zasad i przepisów dotyczących ruchu drogowego. Jeśli jesteś zmęczony (zmęczona), odpocznij. 

Baw się dobrze! Bezpiecznej podróży!

Organizatorzy Brejdak Gravel 2021

Share
FacebookTwitterPinterestEmail

Bądź na bieżąco

Partnerzy

Wanoga na Facebooku

Facebook

Instagram

Dołącz do przygody

Facebook Instagram

Wyszukaj na stronie

Brejdak Gravel

Brejdak Gravel

Brejdak Gravel

Połączyła nas pasja do triathlonu, jednak najwięcej czasu spędzamy na gravelach. Brejdak Gravel powstał z zamiłowania do niespiesznego zwiedzania pięknych zakątków, z dala od ruchliwych asfaltów. Ponadto to rodzinne strony Piotra.

Szykuj się na szutrowo-terenową podróż po najpiękniejszych zakątkach Lubelszczyzny!

Skocz na fanpage

Facebook

Klub Rezerwatu Przygody

Zapisz się do newslettera

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Brejdak 2022
    • Trasy Brejdak 2022
    • Pakiet startowy
    • FAQ + Regulamin
    • Zapisy
    • Lista startowa 2022
  • Organizator
  • Archiwum 2021
    • Wyniki 2021
    • Galeria Rafała Szyszki
    • Galeria z komórki Piotra Wierzbowskiego

©2020-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone: Piotr Wierzbowski