Komunikat startowy Brejdak 2023

Trasy

Oficjalne trasy Brejdak 2023 dostępne są tutaj. Możecie pobrać je jako gpx w całości lub w częściach. 

Biuro zawodów

Start, meta i miasteczko zawodów zlokalizowane są na terenie Parku Rekreacji Zoom Natury – Janów Lubelski.

ul. Świerdzowa 41
23-300 Janów Lubelski
Koordynaty GPS: 50.696495, 22.398879
M9VX+Q9 Janów Lubelski
Link do Google Maps

Miasteczko zawodów

Dzięki współpracy z Urzędem Gminy Janów Lubelski oraz z Parkiem Rekreacji Zoom Natury, mamy do dyspozycji obszerny teren wraz z udogodnieniami. Szczegóły znajdziecie na załączonej mapce.

Dojazd do miasteczka Brejdak 2023

Dojazd koleją

Najbliższa stacja znajduje się w Zaklikowie, dokąd możecie bezpośrednio dojechać koleją ze Stalowej Woli lub z Lublina.
Odległość Zaklikowa od Janowa to 27 km (drogami asfaltowymi, rowerem).

Parkowanie samochodów

Niestrzeżony, obszerny parking znajduje się tuż przy miasteczku zawodów. Każdy uczestnik otrzyma identyfikator do pozostawienia w widocznym miejscu, za szybą czołową w samochodzie.

Harmonogram

Spotykamy się w czwartek na pasta party dla uczestników długiego dystansu. W piątek powtórka dla krótkiego. W niedzielę start dystansu „Janowska stówka”. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Przed startem

Odbiór pakietów startowych

Wydawanie pakietów startowych odbywać będzie się na podstawie listy startowej (aktualna lista startowa dostępna jest tutaj, na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Przed wydaniem pakietu startowego uczestnik zobowiązany jest do osobistego podpisania:

  • zgody na uczestnictwo w samodzielnym przejeździe trasą Brejdak 2023,
  • oświadczenia o zapoznaniu się i zaakceptowaniu zapisów regulaminu Brejdak 2023,
  • klauzuli informacyjnej (zasady przetwarzania danych osobowych i zgody na ich przetwarzanie),
  • zgody na wykorzystanie wizerunku (zdjęcia i filmy z zawodów),
  • zobowiązania do zwrotu lokalizatora po ukończeniu zawodów lub jego odesłania pod wskazany adres, w określonym terminie (patrz: „Wycofanie się z zawodów lub nieukończenie w limicie czasu”).

Zawartość pakietu

W pakietach znajdą się:

  • plastron,
  • zestaw naklejek (na plastron, kask, rower oraz do dowolnego użycia),
  • kupon na pasta party (posiłek za kupon),
  • etykieta na depozyt, wraz ze sznurkiem do przywiązania jej do własnej torby lub plecaka,
  • voucher Escapada Gravel Camp

W biurze znajdziecie również opaski zaciskowe, agrafki, np. do zamocowania plastronu.

Wydawanie lokalizatorów (trackerów GPS)

Nie będziemy wydawać lokalizatorów (tzw. trackerów) wraz z pakietem startowym. Lokalizatory wydawane będą zawodnikom w dniu startu, na stanowisku pomiaru czasu, oznaczonym znakami BB Tracker, zlokalizowanym nieopodal biura zawodów i startu.

UWAGA: Aby odebrać tracker należy mieć przy sobie kupon zawarty w pakiecie startowym
i oddać go obsłudze pomiaru czasu przy odbiorze urządzenia. Na kuponie będzie zapisany numer startowy i godzina startu. 
Przyklejenie numeru startowego na kask oraz znajomość numeru startowego przyspieszy procedurę wydawania trackerów.

Tracker będzie włączony, naładowany, gotowy do działania i nie należy przy nim manipulować. 

Depozyt

Dla każdego uczestnika istnieje możliwość pozostawienia depozytu. Z uwagi na chęć ograniczenia stosowania plastikowych worków i tym samym produkowania niepotrzebnych śmieci, prosimy, aby uczestnicy pozostawiali depozyt we własnych plecakach lub torbach, które zostaną opisane w depozycie.

Każdy zawodnik otrzyma plakietkę z miejscem na wpisanie numeru startowego, do zamocowania do depozytu.

Pasta party i wieczorna integracja

W przeddzień startu (tj. w czwartek dla dystansu 600 i w piątek dla dystansu 350) zapraszamy na wspólne spotkanie w miasteczku zawodów.

Pasta party

W dniu poprzedzającym start, w godzinach 18:00 – 22:00 zapraszamy na pasta party. Pyszne jedzenie przygotowuje Zoom Natury. Oto Wasze menu na czwartek i piątek:

  • makaron penne ze szpinakiem i pieczonym kurczakiem,
  • makaron penne z warzywami 🌱

Dla osób, które zgłosiły to wcześniej, mamy porcje bezglutenowe.
Obowiązuje zasada posiłek za kupon (z pakietu startowego).

Start

Śniadanie

Od godz. 5:30 będziecie mogli zjeść pyszne śniadanie na „wyspie” Zoomu Natury (patrz: mapka). Śniadanie będzie w formie bufetu, płatne dodatkowo 20 zł.

Start falowy

Od 6:00 rozpoczynamy start falowy zawodników, zgodnie z listą startową.
Pamiętajcie, aby startować w swoich slotach. Start o wcześniejszej godzinie będzie skutkował zrównaniem czasu oraz karą czasową.

Wyjazd na trasę

Pierwsze kilometry Pierwsze kilometry prowadzą przez tereny zielone Janowa Lubelskiego. Następnie, po pokonaniu ok. 1,5 km drogą asfaltową, wjedziecie w szutry Lasów Janowskich.

Pamiętajcie, aby jechac spokojnie i nie dać się ponieść emocjom – przed Wami setki kilometrów i wiele godzin na jazdę we własnym tempie.

Na trasie

Specyfika tras Brejdak

Trasa Brejdaka w większości przebiega przez drogi utwardzone, nieutwardzone, szutry i poprowadzona jest w miarę możliwości w obszarach niezaludnionych. Trasa jest wymagająca kondycyjnie, nie jest oznakowana, a jej pokonanie wymaga doświadczenia i umiejętności jazdy rowerem w terenie, także poza utwardzonymi drogami. Będziecie od czasu do czasu zjeżdżać do mniejszych lub większych miejscowości i traktujcie te odcinki jako okazję do uzupełnienia zapasów i picia.

Na trasie odbywa się normalny ruch pojazdów i pieszych, więc obowiązują przepisy prawa o ruchu drogowym, do których przestrzegania zobowiązuje się każdy uczestnik.

Gorąco zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z trasą i zaplanowania przejazdu po niej, z uwzględnieniem sklepów i stacji paliw.

Nawigacja

Oficjalne trasy Brejdak 2023 dostępne są tutaj. Możecie pobrać je jako gpx w całości lub w częściach. 

Każdy uczestnik powinien posiadać i znać swoje urządzenie do nawigacji. Dlatego załaduj trasę z wyprzedzeniem i naucz się, jak korzystać ze wszystkich opcji w swoim urządzeniu.

Odradzamy korzystanie z aplikacji Komoot do importowania i wgrywania trasy z uwagi na zmiany, które program sam wprowadza podczas importu pliku gpx, pomimo ustawienia opcji trzymania się oryginału.

Jeżeli ślad odbiega od faktycznego przebiegu ścieżki o kilka metrów – to normalne. Jeśli jednak trasa przebiega kilkanaście, kilkadziesiąt metrów dalej, prawdopodobnie przegapiłeś(-aś) skręt.

Tracker otrzymany przed startem nie służy do nawigacji, a jedynie do rejestracji śladu przejazdu uczestnika.  Jest jednak wymagany, aby zostać sklasyfikowanym.

Śledzenie online

Korzystamy z najbardziej zaawansowanego na naszym rynku trackingu, dlatego śledzenie online jest nie tylko możliwe, ale również bardzo precyzyjne.

Urządzenie posiada akumulator przewidziany do pracy w ciągu 2-3 dni. Na stronie do śledzenia online widać będzie stan naładowania akumulatora danego uczestnika. Sprawdzaj poziom naładowania co najmniej raz dziennie. Jeśli zauważysz, że spada on poniżej 30%, podłącz urządzenie do źródła prądu za pomocą kabelka micro usb (nie dołączony do zestawu).

Urządzenie najlepiej działa, kiedy jest umieszczone w torbie lub sakwie przy rowerze. Wtedy, jeśli zatrzymasz rower podczas postoju, urządzenie przejdzie po pewnym czasie w stan oczekiwania. Jeśli będziesz mieć je przy sobie, w kieszeni, będzie wysyłać sygnał za każdym razem, kiedy będziesz się przemieszczać. To niepotrzebnie może obniżyć stan naładowania akumulatora.

Ponieważ do nawigowania niezbędne jest posiadanie własnego urządzenia nawigującego, zachęcamy do zapisywania śladu przejazdu na wypadek awarii lokalizatora lub wyczerpania się jego akumulatora. Pomoże to w ewentualnym rozstrzygnięciu wątpliwości dotyczących trasy przejazdu.

W razie problemów technicznych z lokalizatorem, prosimy o kontakt bezpośrednio z osobą zarządzającą pomiarem: tel. 505 801 791.

Uczestników dystansu Brejdak 600 można śledzić na stronie brejdak600.bbtracker.pl

Uczestników dystansu Brejdak 350 można śledzić na stronie brejdak350.bbtracker.pl

Uczestników dystansu Brejdak 100 można śledzić na stronie brejdak100.bbtracker.pl

Pit-stop "Molo" Zaklików

Na 271. km (trasa 600) lub 301. km (trasa 350) znajduje się uwielbiany przez uczestników pit-stop „Molo” w Zaklikowie. Restauracja prowadzona przez Państwa Olszewskich, we współpracy z Urzędem Gminy Zaklików, oferuje Wam:

  • ciepły posiłek (mięsny lub wege),
  • wodę,
  • owoce,
  • kawę parzoną,
  • herbatę,
  • colę,
  • ogórki,

Inne atrakcje pit-stopu:

  • możliwość wprowadzenia roweru do środka,
  • toalety,
  • materace do szybkiej regeneracji (nie są to miejsca noclegowe), a ich liczba jest bardzo ograniczona.

Zasady na trasie

Samowystarczalność

Brejdak 2023 to samodzielny przejazd po wyznaczonej trasie, na zasadzie samodzielności. Oznacza to, że po przekroczeniu linii startu, aż do przekroczenia linii mety, możesz polegać na sobie, korzystać z pomocy innych uczestników Brejdak 2023 lub wykorzystać infrastrukturę (np. hotele, agroturystykę, serwis rowerowy, sklepy) dostępne dla wszystkich uczestników imprezy na tych samych zasadach.

Zachęcamy do traktowania zasady samowystarczalności jako sposobności na sprawdzenie własnych granic, zachowań, stopnia przygotowania do rowerowej wędrówki po bezdrożach. W przeciwnym razie oszukujesz po pierwsze samego (samą) siebie.

Fair-play

Uczestnicy nie tylko mogą pomagać sobie nawzajem podczas trwania zawodów, ale wręcz zachęcamy do stosowania zasady fair-play i wzajemnej pomocy.

Tereny leśne

Na terenach leśnych lokalnie mogą wystąpić prace związane z wycinką drzew. W takim przypadku prosimy o stosowanie się do zaleceń osób pracujących i zachowanie ostrożności.

W związku z takimi pracami, o których zostaliśmy powiadomieni przez nadleśnictwa, trasa zawiera objazdy. Jeśli więc widzisz piękną drogę przed sobą i musisz skręcić, aby po kilku kilometrach wrócić na ten sam szlak, wynika to najprawdopodobniej ze wspomnianej sytuacji. Nie próbuj jechać skrótem – kara czasowa wynosi 15 min. za każdy km ominiętej trasy.

W przypadku zamkniętych szlabanów na wjazdach/wyjazdach z lasu zachowajcie ostrożność przy przejeździe.

Dodatkowo nadleśnictwa proszą nas, abyśmy ostrzegli uczestników, że w lasach może być niebezpiecznie i należy uważać na stare drzewa, kamienie, gałęzie, korzenie, koleiny, tłuczeń na drogach, etc.

Poszanowanie przyrody

To temat szczególnie dla nas ważny. Oto zasady nie pozostawiania śladów swojej obecności w skrócie:

  • nie schodź ze szlaku i biwakuj w udostępnionych do tego celu miejscach,
  • zabierz swoje śmieci (szczególnie nie wyrzucaj opakowań po żelach, batonach, jakichkolwiek innych) lub jeśli coś Ci upadnie, wróć po to i zabierz ze sobą,
  • pozostaw otoczenie w takim stanie, w jakim je zastałeś (zastałaś),
  • uważaj, jak postępujesz z ogniem,
  • zachowaj dystans od dzikich zwierząt,
  • nie niszcz przyrody.

Parki narodowe

Trasy Brejdaka 350 i Brejdaka 600, pomiędzy 152. km i 160. km, prowadzą przez tereny płatne Roztoczańskiego Parku Narodowego. W uzgodnieniu z władzami parku, Wasz przejazd został wcześniej opłacony. W razie kontroli biletów podajcie hasło Brejdak.

Wycofanie się z zawodów

Każdy uczestnik, który wycofa się z uczestnictwa w przejeździe trasy Wanoga, zobowiązany jest do powiadomienia organizatora o tym fakcie. 

W przypadku wycofania się lub nieukończenia przejazdu w przewidzianym limicie czasu, uczestnik zobowiązany jest odesłać bezpiecznie zapakowany lokalizator na swój koszt, w terminie 5 dni, pod adres:

BB Tracker
Świękitki 1a
11-135 Lubomino
(woj. warmińsko-mazurskie)

lub do paczkomatu MLK01A

nr telefonu: 512 451 655
e-mail: info@bbtracker.pl

Numer awaryjny

W przypadku sytuacji awaryjnych lub gdy podejmiesz decyzję o wycofaniu się i zejściu z trasy, zadzwoń pod numery telefonów:

Piotr
794 620 111

lub

Biuro zawodów
729 838 869

Pamiętaj, aby używać tego kontaktu w sytuacjach awaryjnych. Awaria roweru nie należy do takich. Wtedy najlepiej poszukać pomocy wśród innych uczestników (sprawdziłem, działa! 🙂) lub wyszukać w Internecie np. serwis rowerowy.

Na mecie

Nagrody

Impreza Brejdak 2023 ma charakter indywidualnego przejazdu, jednak dzięki lokalizatorom gps i usłudze śledzenia online, będzie możliwe ustalenie Waszych czasów i trasy przejazdu.

Pierwsze trójki najszybszych zawodników i zawodniczek na dystansach 600 km i 350 km otrzymają medale oraz trofea Wanoga 2023.

Wszyscy zawodnicy, którzy w limicie czasu dojadą na metę, otrzymają okolicznościowy medal Brejdak 2023, zimne piwo do degustacji od Browaru Piwojad oraz posiłek regeneracyjny. 

Social media

Strona wydarzenia: brejdakgravel.pl

Fanpage Wanoga: facebook.com/brejdakgravel

Oficjalny hashtag Brejdaka: #brejdakgravel #brejdak

Rezerwat Przygody: #rezerwatprzygody

Zachęcamy do tagowania Waszych relacji i zdjęć oraz oznaczania naszego konta
na Instagramie @brejdakgravel
i @rezerwat_przygody, co pozwoli nam podawać dalej Wasze materiały.

Jeśli masz jakieś pytania, warto zajrzeć do strony FAQ lub regulaminu na brejdakgravel.pl/faq.

Partnerzy Brejdak 2023

Dołącz do przygody

Brejdak Gravel

Powstał z zamiłowania do kolarstwa romantycznego, zwiedzania i odkrywania ciekawych miejsc.
Odkryj smak wschodu przy widokach bezkresnych pól Roztocza i lasów Ziemii Janowskiej.

Instagram Rezerwatu

©2020-2023 Wanoga Sp. z o.o. | Pomysł i wykonanie Rezerwat Przygody